Haziran 2015 ve sonrasında Kasım 2015 genel seçimlerinde Sayın Adnan Oktar, her zaman olduğu gibi yine Sayın Erdoğan’ı ve hükümeti desteklemiştir. Ak Parti ile MHP’nin koalisyon kurmasının hayati önemini vurguladığı önerilerini de sık sık dile getirmiştir. Sayın Adnan Oktar’ın arkadaşları sosyal medya hesaplarından Sayın Erdoğan’ı ve hükümeti destekleyen paylaşımlarıyla yine halkımızı hükümete destek olmaya davet etmişlerdir.

Sayın Adnan Oktar’ın 2015 seçimleriyle ilgili A9 TV canlı yayınlarına yansıyan açıklamalarından bir bölümü şu şekildedir:

Adnan Oktar, 7 Temmuz 2015, A9 TV:

Hükümet eğer MHP’yle koalisyon kurmazsa bu tarihi hatayı siyaset sahnesinden tamamen silinmekle öder. Onun için mutlaka MHP ile koalisyon yapsın. Hem de sağlam bir koalisyon.

Adnan Oktar, 4 Temmuz 2015, A9 TV:

Ak Parti-MHP iktidara gelsin, hükümet kursunlar, İçişleri Bakanlığı’nı MHP’ye versinler. Bir sağlam delikanlıyı da içişleri bakanı yapsınlar. Hukukla PKK’nın kökü kazınsın. En hayati konu budur.”

Adnan Oktar, 15 Haziran 2015, A9 TV:

MHP-AK Parti koalisyonuna Amerikan derin devleti, İngiliz derin devleti karşı çıkar. Bütün bunları göze alarak yapmaları lazım. Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi’nin belini ortadan kıracak bir koalisyon olur bu. En makulü AK Parti-MHP koalisyonu görünüyor. CHP-AK Parti koalisyonundan bir şey çıkmaz. CHP yıpranır benim kanaatim, AK Parti de yıpranır. İkisi de küçülürler. Akılcı bir şey olmaz.”

Adnan Oktar, 11 Haziran 2015, A9 TV:

HDP’yle koalisyon olmaz. Önce PKK’nın kanunla hukukla kazınması gerekiyor. MHP’yle koalisyon olması lazım. Yoksa bu kabus bizim üzerimizden hiçbir şekilde gitmez. O silahı bırakacaklar. Bu kadar.”

 

1.5.1. SAYIN ADNAN OKTAR’IN AK PARTİ İLE MHP’NİN KOALİSYON KURMASININ HAYATİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİĞİ TWİTTER PAYLAŞIMLARI


 • AK Parti ile MHP koalisyonu başarılı olur. Hiç bekletilmeden bu koalisyon yapılmalı. 9 Haziran 2015 • MHP ve AK Parti koalisyonu başarılı olur. PKK’ya ve bölünmeye karşı kararlı tutum konusunda anlaşılıp koalisyon oluşturulabilir. 9 Haziran 2015 • AK Parti, CHP, HDP koalisyonu Türkiye için başarılı bir koalisyon olmaz. AK Parti ve MHP koalisyonu doğru olandır. 12 Haziran 2015 • MHP AK Parti koalisyonu Türkiye için doğru koalisyon. Yurt dışında bazı çevreler karşı çıkar, ama milletimize güvenip bu koalisyon kurulsun. 16 Haziran 2015 • Türkiye için en doğru koalisyon MHP, AK Parti koalisyonu olur. 25 Haziran 2015 • MHP seçim sonrasında oluşan güzel imkanı iyi değerlendirmeli. AK Parti ile koalisyon yapmalı ve PKK’ya gereken hukuki tedbiri almalı. 27 Haziran 2015 • Güneydoğu’da PKK dehşet saçmaya devam ediyor, bu inanılır gibi değil. MHP bir an önce koalisyon kursun ve hükümetle birlikte bu belayı kazısın. 7 Temmuz 2015 • PKK’nın hakimiyetinin bitirilmesi aciliyetlidir. AK Parti ile MHP bir an önce koalisyon kursun, CHP de destek versin, bu konu bitirilsin. 9 Temmuz 2015 • AK Parti ile CHP koalisyonu ölü bir koalisyon olur. Türkiye için doğru olan AK Parti MHP koalisyonudur. 10 Temmuz 2015 • Bizim yaptığımız kültürel çalışma çok önemli bir felsefi taban oluşturdu. Bu felsefi taban olduğu müddetçe kimse Türkiye’yi ezemez. 2 Kasım 2015 • Oy vermeyen %50’ye sahip çıkan üslup Tayyip Hocam’a çok yakışır. Onlara şefkatle yaklaşarak onları da manen iktidar yapmak güzel olur. 3 Kasım 2015
Daha yeni Daha eski