Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Refah Partisi’nden ayrıldıktan sonra Refah Partisininin son dönemlerinde yaşanan ve partinin kapatılmasına da sebep olan modernlik karşıtı görüşlerin takipcisi olmayacağını ‘‘Milli Görüş gömleğini çıkardık’’ sözleriyle ifade ederek 2001 yılında, Sayın Adnan Oktar’ın yıllarca savunduğu modern sağ parti temelinde olan AkParti’yi kurmuştur.

Sayın Erdoğan, AkParti’yi tarif ederken sarfetmiş olduğu ’’Milli Görüş gömleğini çıkartık’’ ifadesiyle, sayın Adnan Oktar’ın öncülüğünü yapmış olduğu, Atatürkçü, Laik ve modern İslam anlayışını savunacaklarını, geçmişten gelen modernlik karşıtı, geleneksel ortadoks islam anlayışını ise terk ettiklerini ifade ediyordu.

Gerçekten de Sayın Erdoğan’ın bu kararı fevkalade doğru olmuş, modern bir sağ partinin bir yandan manevi değerleri korurken aynı zamanda yenilikçi ve milli bir çizgide ülkeyi kalkındırıp geliştirmesinin özlemi içerisinde olan halkımızdan büyük bir teveccüh görmüştür.

Halkımız, 2002’den itibaren modern sağın tek merkezi haline gelen AkParti’ye o günden bugüne değin kesintisiz bir şekilde milli ve manevi değerleri koruyarak iktidar olma ve ülkeyi yönetme görevini işte bu yüzden vermektedir.Daha yeni Daha eski