Adnan Oktar ve arkadaşlarının mahkemedeki ifadelerinden bölümler:

Adnan Oktar: Yaklaşık 150-200 kere böyle bir iddiam olmadığını söyledim. Bunu yaptığında küfre girmiş oluyor insan. Bunu söyleyen insan dinden çıkar. Hiçbir şekilde böyle bir iddiam yok. Ömür boyu da böyle bir şey olmadığım konusunda Allah’a yemin ettim.

Merve Büyükbayrak: “Adnan Bey’in hocalık vasfı yok. Bunu kendisi de defalarca söyledi. Bizler sadece samimi Müslümanlarız.”

Damla Pamir: “Adnan Bey’in hiçbir şekilde Mehdilik iddiası olmadı. Aksine hayatı boyunca Mehdilik iddia etmeyeceğine dair yemin etti.”

Tülay Kumaşçı: “Mehdiyet korkulacak bir konu değil. Mehdilik için en yakın aday olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyorum.”

Erkan Seyhan: “Kuran’dan ve hadislerimizden Mehdiyet döneminde yaşadığımızı anlıyoruz. Fakat Mehdiyet döneminde yaşamasaydık da yine aynı faaliyetleri yapardık. Allah Kuran’da “dinin tümü Allah’ın oluncaya kadar mücadele edin” diyor. Biz de mücadele ediyoruz. Allah’ın varlığını her yerde anlatıyoruz.”

Erkan Seyhan: “Biz binlerce konferans verdik. Bu konferanslara Mehdiliği anlatmadık. Adnan Bey’den bahsetmedik. Kendimizi dahi tanıtmadık. Allah’ın varlığını, birliğini anlattık. Kuran’da bahsedilen bal arısını, sivrisineği, iman hakikatlerini ve evrimin geçersizliğini anlattık. Bizim tek amacımız Allah’ın rızasıdır.”

Meltem Daban: Mehdiyeti anlatmak Mehdilik iddia etmek anlamına gelmez. Herkesin Mehdiyeti anlatması gerekiyor. Çünkü hadislerde çok açık anlatılıyor. Sn. Adnan Oktar böyle bir iddiada bulunacağından değil, vicdanlı olduğu için Mehdiyeti anlatıyor.

Bora Yıldız: Mehdi derseniz küfre düşersiniz. Kendisi de söylüyor. Kaşıkla oynayan Mehdi olur mu?

Oğuzhan Sevinç: Sn. Adnan Oktar’ın Mehdilik iddiasına asla şahit olmadım. Hadisleri söylemek Mehdilik hedefi olduğu anlamına gelmez. Bunları bütün Müslümanlar söylüyor.

Halil Müftüoğlu: Sn. Adnan Oktar Mehdiyeti ehli sünnet inancına tam uygun şekilde anlatmıştır. Mehdilik iddiası da olmamıştır.

Oktar Babuna: Bizim amacımız Allah’ı çok sevmek, O’nun rızasını kazanmak. Mehdiyim diyen ve Mehdisin diyen de dinden çıkar. Biz hiçbir zaman harama girmedik.

Daha yeni Daha eski