Adnan Oktar ve arkadaşlarının sağlık kontrollerine götürülmeleri sırasında olay yerinde çok sayıda basın mensubunun fotoğraf makineleri ve video kameralarla bekledikleri görülmüştür. Emniyet Müdürlüğü memurlarınca bu kişilere hiç müdahale edilmemiş, hatta olabilecek en yakın noktaya kadar gelip arkadaşlarımıza neredeyse bir kol boyu mesafeden rahat rahat görüntü almalarına göz yumulmuştur.

Hatta Adnan Oktar’ın ilk gözaltına alınışı ile birlikte götürüleceği hastaneden her nasılsa basının bilgisi vardır. Bilindiği gibi Adnan Oktar, arabada seyir halindeyken gözaltına alınmıştır. Bu gözaltı olayını kimsenin bilme ihtimali yoktur. Fakat ilginç bir şekilde daha Adnan Oktar sağlık kontrolü için hastaneye gelmeden basın burada yerini almıştır. Hatta, sadece basın mensupları değil, her nasılsa sloganlar atmak üzere özel olarak toplatılmış bir insan güruhu da bu hastanenin önüne getirilmiştir. Kumpasın kurgulayıcıları hiçbir alanda kara propagandayı ihmal etmemişlerdir.

Bu uygulama, Yakalama İfade Alma Yönetmeliği md. 27’ye ve masumiyet karinesi ile lekelenmeme hakkına açıkça aykırıdır.

Günümüzde FETÖ suçlamaları ile gözaltına alınan kişilerin dahi fotoğraflarında yüzlerinin görülmemesi veya bulanıklaştırılması sağlanırken, henüz haklarında hiçbir yargı kararı olmayan Adnan Oktar ve arkadaşları, sanki suçlu kişilermiş gibi tüm dünyaya ifşa edilmek istenmiştir. Ancak elbette kumpasçıların bekledikleri olmamış, grup üyeleri her ifşa teşebbüsünde, suç işlememiş olmanın rahatlığı ve özgüveni ile başları dik yürümüşlerdir.


 Daha yeni Daha eski