Şerifkan Süleymaniyeli, Adnan Oktar’ın sunduğu A9 TV yayınlarına katılan aslanlarından. Bilindiği üzere Adnan Oktar ve arkadaş grubuna yönelik operasyonda birçok kişiye ilişkin tutuklu yargılama gerçekleşti. Bunlardan birisi de suçsuz olmasına rağmen genç yaştaki Şerifkan Süleymaniyeli oldu. Yaşıtları eğitim hayatında ilerlerken, arkadaşlarıyla gülüp eğlenip, gezerken, Şerifkan Süleymaniyeli katillerle, adli pek çok suça karışmış mahkumlarla birlikte aylarca mapushane koğuşlarında kaldı, cezaevi süreci hala devam etmekte. Hapisle birlikte özgürlüğü, sağlığı, hayatı, okulu, kariyeri elinden alınan genç aslan mahkemedeki ifadesinde, bu dönemin bir eğitim süreci olduğunu anlattı, yaşadığı bu zorlu imtihanla şeref duyduğunu ve bu durumu olgunlukla karşıladığını dile getirdi.

Hiçbir suçu olmamasına rağmen bu yaştaki bir Türk gencinin iki buçuk yıl suçsuz bir şekilde hapis hayatı yaşamak zorunda bırakılması içler acısı. Ve tabiki Şerifkan sadece tek bir örnek. Karalama ve iftiraya uğrayan birçok kişi maalesef aynı kaderi yaşamakta. Elbette ki yargılama sürecinin kısaltılması tutukluluk tedbiri uygulananların yararına olacaktır. Suçsuz yere evlatları cezaevinde bulunan mağdur aileler bir an önce evlatlarına kavuşmayı bekliyor.Silivri kapalı infaz kurumundaki mahkeme salonunda yaptığı savunmasıyla tebrikleri toplayan Şerifkan’a ailesi de destek oluyor. Onun ve arkadaşlarının iyi niyetli Allah’tan korkan insanlar olduklarını söyleyerek iddianamedeki iddiaların iftira olduğunu söyleyen Süleymaniyeli ailesi Adnan Oktar’ı sevdiğini söyleyen yüzlerce aileden sadece biri. Şerifkan’ın anne babası da bu camianın iftarlarına, davetlerine katılıyor.Şerifkan’ın anne ve babası “Kendi isteğimizle rızamızla çocuklarımız orada. Adnan Oktar, onların en güzel şekilde yetişmesine vesile oldu. İngiliz Derin Devleti kitabını yazdıktan sonra Adnan Oktar’a komplo kuruldu. Ama Allah her zaman doğrunun yanındadır. Biz Adnan Hocamız’ı çok seviyoruz. Allah yardımcısı olsun” diyerek, iddialara cevap verdiler.


Sanıldığının aksine Adnan Oktar’ı seven yüzlerce aile var. Ve aileler “Çocuklarımız bizimle ve onlarla gurur duyuyoruz” diyorlar, Adnan Oktar’ a da teşekkür ediyorlar, yanlış birşey yapmadıklarını çocuklarının düzgün çocuklar olduklarını da söylüyorlar. Tesettürlü olmasına rağmen, başı açık bayanların da dindar olduğuna inandığını ve A9 TV yayınlarının sakıncalı yayınlar olmadığını, gençlere hitap ettiğini, bilgi ağırlıklı güzel sohbetler olduğunu savunan yüzlerce anne var. Çarşaflı, tesettürlü, başı açık, modern her kesimden anne destekliyor Adnan Oktar’ı.

Adnan Oktar’ın son derece faydalı kitapları olduğunu söyleyen aileler, çocuklarıyla birlikte kitapları okuduklarını ve çevrelerine dağıttıklarını da dile getiriyorlar. Çocuklarının ve kendilerinin imanına vesile olduğunu, Adnan Oktar’ın fikir adamı olduğu için iftiraya uğradığını söyleyen aileler, Adnan Oktar’ı yıllardır desteklediklerini de dile getiriyor. Medya bu haberleri yayınlamayıp Adnan Oktar’a karşı olmayı sürdürürken, halkın büyük bir kısmı, Adnan Oktar ekibine karşı ortada büyük bir oyun olduğu düşünüyor. Bu oyunun Türk mahkemelerinde çözüleceğine inanan aileler de çocuklarını en kısa zamanda bekliyorlar.

Şerifkan’ın annesi, Şerifkan ile birlikte daha önce A9 TV yayına katılmış.Daha yeni Daha eski