Adnan Oktar davası savunmalarla devam ediyor. Adnan Oktar’ın Z kuşağı aslanı Berkay Kayabay, 2 yıldan fazladır cezaevinde, katillerle, hırsızlarla bir arada yaşadı ve savunmasını mahkeme önünde yaptı. Berkay en küçük aslanlardan ama o büyük bir delikanlı. Çünkü cezaevinde büyük imtihanlar yaşadı. O yaşta bir gencin hiç bir suç işlememesine rağmen, o kadar suçlu arasında, hapiste nasıl sabrettiği merak konusu oldu. Allah’a imanından dolayı sabrettiğini söyleyen Berkay, büyük bir olgunluk göstererek, şu sözleri söyledi:

“Biz buraya Allah’ın takdiriyle girdik. Allah’ın takdiriyle çıkacağız. Hakim ismi Allah’a aittir. Biliyorsunuz, zaten siz de Allah’ın bir tecellisisiniz şuan. Karar günü de kararı Allah verip, sizi vesile kılacak. Eğer imtihan devam edecekse biz Allah’tan gelen her şeye razıyız. Ben iyi ki Adnan Abi’yi tanımışım. Eğer tanımasaydım Deist olacaktım. Ben dışarıda dinsiz, imansız bir genç olarak yaşayacağıma cezaevinde imanlı bir şekilde yaşamaya razıyım.“

Adnan Oktar engellenirse, Ateist, Deist Z kuşağına yazık olur…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın gençlerde ateizmin, deizmin arttığına yönelik açıklamasını savunmasında dile getiren Berkay Kayabay, kendisi gibi Z kuşağı gençlere dini anlatabilecek olanın Adnan abisi olduğunu mahkeme heyetine anlattı.

“Diyanet İşleri Başkanı, “Gençlerde Ateizme, Deizme yöneliş arttı” diye bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamayı Adnan abi tutuklandıktan sonra yaptı. İslamiyet konusunda gençlerle ilgilenen kimse yok. Şuan eğer Adnan abinin tebliğ yapmasına, dini anlatmasına, modern yöntemleri kullanmasına, bize hitap etmesine engel olunursa bu Z kuşağına yazık olur. Başka kimseden dini dinlemezler efendim.”

Kanımızda alkol çıkmadı.

Adnan Oktar’ın arkadaşlarının hiçbirinin kanında alkol çıkmadığına değinen Berkay Kayabay, dindar olduklarını da vurguladı.

“Biz tutuklandıktan sonra kanımız alındı, saç telimiz alındı, kanımızda alkol bile çıkmadı. “

Berkay Kayabay’ın ailesi de Adnan Oktar’ı destekliyor. Annesi, “Oğlumun elinde Kuran’ı görünce çok mutlu oluyorum, namaz kıldığını görünce çok mutlu oluyorum” diyerek videosunu paylaşmış ve Adnan Oktar’a teşekkür etmişti.


Babası da ailelerin katıldığı A9 Tv yayınına katılmıştı.


Berkay’ın annesi ve babası
Daha yeni Daha eski