Sayın Adnan Oktar'ın yıllar boyu, Türkiye'deki genelevlerin varlığını, buralarda çalıştırılan yüzbinlerce zavallı kadının TURNİKE denen iğrenç bir sistem üzerinden fuhuşa sürüklenmesini eleştirmesi, bu sektörü rant kapısı olarak gören bir kısım karanlık çevreleri rahatsız etmiştir.

Sayın Adnan Oktar sayısız kereler, devletin, fuhuş sektöründe çalışan kadınlarımıza, genç kızlarımıza resmen çalışma ruhsatı (vesika) vermesinin fuhşu bir nevi meşru gösterip teşvik etmek anlamına geleceğini dile getirmiştir. Genelevlerin ve buralarda TURNİKE sistemi üzerinden fuhuş yapılmasının dini, ahlaki, milli ve manevi değerlerimize tümüyle aykırı bir uygulama olduğunu, buraların acilen kapatılarak kadınlarımıza helal kazanç kapıları sağlanmasının son derece hayati olduğunu defalarca dile getirmiştir.

Bugün ise bazı kumpasçı karanlık çevreler, Sayın Adnan Oktar'ın yıllardır eleştirdiği genelev turnike sistemini adeta bir intikam saikiyle çirkin bir cüret, cesaret ve ahlaksızlıkla doğrudan Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik en temel iftira olarak ortaya sürmektedir.

SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARI HAKKINDAKİ CİNSEL SALDIRI VE TACİZ İDDİALARI HİÇBİR DELİLE DAYANMAYAN, TAMAMIYLA ONLARI KARALAMAK VE UZUN YILLAR BOYUNCA HAPİSTE TUTMAK İÇİN ORTAYA ATILAN İFTİRALARDAN İBARETTİR. BU İFTİRALAR, DOSYADA ŞÜPHELİ HALİNE GETİRİLİP TUTUKLATILMAKLA KORKUTULAN FARKLI YAŞLARDAKİ KADINLARA ZORLA SÖYLETİLMİŞTİR. HALKIMIZ İÇİNDE OLAYLARA OBJEKTİF VE VİCDANLI BAKABİLEN KİMSE BU İFTİRALARA İNANMAMAKTADIR. ANCAK BUNUNLA BİRLİKTE, A9 TV’DEKİ DANS VE DEKOLTEYİ İSLAM’A AYKIRI BULAN, MÜSLÜMANLARA YAKIŞTIRMADIĞI İÇİN ELEŞTİREN, BU YÜZDEN DE SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ TUTUKLANMASINI İSLAM’IN FAYDASINA GÖREN DE BİR KISIM İNSANLAR MEVCUTTUR.

Çalışmamızın ilk bölümünde A9 TV’deki dekolte ve dansın sebeplerini açıklamıştık. Burada bunlara tekrar değinmeyeceğiz. Vurgulamak istediğimiz esas nokta, EĞER İNSANLAR ÜLKEMİZDE KADINLARIN İFFETLİ BİR YAŞAM SÜRMELERİNİ, FUHŞUN ORTADAN KALKMASINI, YANİ İSLAM’IN GEREĞİNCE SOMUT VE GERÇEKÇİ ADIMLARIN ATILMASINI İSTİYORLARSA, EN ACİLİYETLİ OLARAK GÜNDEME GETİRMELERİ GEREKEN KONU, DEVLETİMİZİN RESMİ İZİN VE ONAYIYLA AÇILAN GENELEVLER, PAVYONLAR, STRİPTİZ KULÜPLERİ, İÇKİ VE SİGARA KULLANIMIDIR.

Erkeklerin, "turnike" adı verilen uzun kuyruklarda kadınlarla gayrı meşru cinsel ilişkiye girmek için bekledikleri ahlak dışı genelev uygulaması ülkemizde ne yazık ki uzun yıllardan beri süregelmektedir.
Devlet eliyle desteklenen, tasdik, teşvik ve takdir gören, "turnike sistemi" üzerine kurulu bu fuhuş sektörü ne yazık ki Müslüman Türk toplumunun kanayan bir yarasıdır. Hal böyleyken, bu vahim gerçeğe tek satır bile yer ayırmayan bir kısım medyanın, medyanın yalanlarına inanan bazı insanların anlaşılmaz bir biçimde Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına haksız ve hukuksuz olarak atılan cinsellik konulu çirkin iftiraları ön plana çıkarmaları, A9 TV’deki dans ve dekolte üzerinden ahlak ve namus dersleri vermeleri son derece çelişkili ve düşündürücü bir durumdur.

Eğer medya ve medyanın telkinleriyle Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarının tutum ve davranışlarını eleştiren bazı insanlar, toplumsal dejenerasyonun en büyük kaynaklarından olan fuhuş sektöründen samimi olarak rahatsızlık duyuyorlarsa, düzmece senaryoları bir kenara bırakıp aciliyetli olarak üzerine gitmeleri gereken gerçek sorun dehşet verici boyutlarıyla gözler önündedir.

Ülkemizdeki fuhuş sektörüyle ilgili istatistiki veriler ve araştırma sonuçlarına bakacak olursak;

– Ülkemizde resmi olarak tanınan ve vergiye tabi tutulan genelevler de dahil olmak üzere resmi veya gayri resmi olarak fuhuş sektöründe çalışan kadın sayısının yaklaşık 300.000 olduğu sanılmaktadır.

– Türkiye’de şu an birçok ilimizde faaliyet içerisinde olan 45 genelev bulunmaktadır. [1]

– Yine Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından hazırlanan "Hayatsız Kadınlar Dosyası"na göre ülkemizde fahişelik yaşının 15'e kadar düştüğü, bazı araştırmacılara göre ise bu yaşın 12'ye kadar indiğine dikkat çekilmiştir. [2]

– AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'de -resmi ve gayri resmi- hayat kadını sayısı 25 bin iken Ankara Ticaret Odası'nın 2004 tarihli raporuna göre, hayat kadını sayısı 100 bine ulaşmıştır. Bu rakamın 2014 yılındaki istatistiklerine göre 3 kat artarak 300 bini bulduğu tahmin edilmektedir. [3]

– Raporda fuhuş sektöründe bir yılda dönen paranın asgari 3-4 milyar dolar olduğu ifade edilmiştir. [4]

Bunlar son derece ürkütücü rakamlardır. Genelev ve pavyonlarda devletin kontrolü altında resmi olarak çalıştırılan kadınların hepsi mafyavari çıkar çevrelerinin zor ve baskısı altında, korku ve çaresizlik içinde bu hayatı yaşamaya mecbur bırakılmaktadır.

Ahlak masasının gerçekleştirdiği fuhuş operasyonlarında fuhuş yapan bir kadın yakalandığında vesikası olup olmadığı kontrol edilmekte, eğer vesikası yoksa vesika verilmektedir. Sonuç olarak Emniyet yetkililerinin tasdiki ve tahkikatı ile bu kadınların fuhuş yapması legal hale getirilmekte ve kadınlarımız fuhuş bataklığına sürüklenmektedir.

DOĞRU, AHLAKİ VE VİCDANİ OLAN, BU YAPILARIN DEVLET ELİYLE DESTEKLEMESİ, TEŞVİK EDİLMESİ DEĞİL, TAM TERSİNE TÜMÜYLE ORTADAN KALDIRILMASIDIR. BURALARDA MAĞDUR OLAN ZAVALLI KADINLARI DA DEVLETİMİZİN HİMAYESİNE ALARAK SAHİP ÇIKMASI, KORUYUP, KOLLAMASI, ONLARA HER TÜRLÜ SOSYAL VE EKONOMİK DESTEĞİ TEMİN EDEREK BUNDAN SONRAKİ HAYATLARINDA HELAL VE NAMUSLU YOLLARDAN GEÇİMLERİNİ SAĞLAYACAK İMKANLARI SUNMASI ÇOK ÖNEMLİDİR. BU HER ŞEYDEN ÖNCE BİR İNSANLIK VAZİFESİDİR.

Ayrıca, genelev ve pavyonlarda para karşılığında fahişe ya da konsomatris olarak çalıştırılan, ailesinin veya çevresinin baskısıyla bu kötü hayatı yaşamak zorunda kalan, illegal yapılanmaların baskısıyla fuhuşa zorlanan kadınların bu mağduriyetlerinin giderilmesi için savcılıklarımız acilen gerekli müdahaleleri yapmalıdır.

Sayın Adnan Oktar A9 TV’den birçok defa bu yönde çağrılarda bulunmuştur. Bunlardan biri şöyledir:

“Fuhuş haram. Türkiye’de birçok ilde ve ilçede genelevler var. Bu yerlerde faaliyet olmasını normal karşılamamak gerekir. Buradaki kadınları kurtaralım. Tüm sivil toplum kuruluşları bu konuya el atsınlar. Tüm dernekler, vakıflar bu konuya duyarlı olsunlar, bu acı olayın son bulması için çaba göstersinler. O hanım kardeşlerimize ev alalım, iş bulalım, evlendirelim. Her gün milyonlarca gencimiz fuhşa sürükleniyor. Bu felaketi bitirmek için el birlik milletçe kültürel çalışma yapalım. Hem o hanım kardeşlerimizi kurtaralım hem gençlerimizi fuhuştan koruyalım.” (09.02.2018)

Benzer şekilde, kadınların ve genç kızların alkollü ortamlarda, genç, yaşlı yüzlerce erkeğin önünde çırılçıplak soyundurulup dans ettirildiği bir diğer ahlak dışı mekan da devlet tarafından ruhsat verilen striptiz kulüpleridir.

Özetle, sözünü ettiğimiz bu genelevler, pavyonlar, striptiz kulüpleri gibi mekanlarda gerçekleşen fuhuş, turnike sistemi, alkol satışı, alkol tüketimi, kadınların istismarı gibi son derece uygunsuz, sakıncalı, toplum sağlığını ve ahlakını dejenere eden uygulamaların devletçe tasdik edilmesi, izin verilmesi, desteklenmesi, bunlardan vergi toplanması acilen ve köklü olarak yürürlükten kaldırılması gereken, yukarıda belirttiğimiz "kanayan toplumsal yaralar"dandır.

Rakamlarla alkollü mekanlar ve gece kulüpleri verilerine yakından bakacak olursak;

– CNBC-e Business dergisinin 2011’de çıkan sayısına göre İstanbul'da eğlenceye bir gecede 12 milyon TL harcanmaktadır. [5]

– Yine aynı habere göre İstanbul gecelerine bir günde 350 bin, yılda 127 milyon kişi katılmaktadır.

– İstanbul’da eğlence bölgelerinin sayısı da giderek artarken, Beyoğlu, Asmalımescit, Kumkapı, Etiler, Boğaz Hattı, Bakırköy, Kadıköy, Caddebostan, eğlencede şehrin ana arterleri durumunda bulunmaktadır.

İstanbul'un gece hayatından diğer bazı rakamlar işe şöyledir:

– Türkiye’de bulunan 30 bin mekanın yarısı İstanbul’dadır.

– İstanbul’da 15 bin yeme içme mekanı bulunmaktadır.

– Her gece eğlenmek için 350 bin kişi dışarı çıkmaktadır.

– Sektörün yıllık cirosu 3.5 milyar dolardır.

– Restoran, bar, gece kulübü hasılatı toplam cironun yüzde 50’sini yakalamaktadır.

– İstanbul eğlence sektöründe istihdam 400 bine, dolaylı istihdamla bir milyon kişiye ulaşmıştır.

– Sektörün büyüme hızı %15’dir.

– Badoo sosyal paylaşım sitesinin 17 ülkeden 17 bin kişinin katıldığı anketine göre ise Türkler, eğlenceye zaman ayırmada Arjantin ve Meksikalıların ardından dünya üçüncüsü. Arjantinliler her ay en az 15, Meksikalılar 14, Türklerse ayda ortalama 13 gün eğlenmeye çıkıyor. [6]

Dolayısıyla, Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına yöneltilen tümüyle gerçekdışı ve bomboş olan çirkin yalanlar ile meşgul olmak yerine, onları eleştirenlerin tüm gayretini, birkaç kuruş kazanmak uğruna genelevlerde, pavyonlarda, striptiz kulüplerinde ve çeşitli eğlence mekanlarında çalışan, tek istekleri aileleriyle, çocuklarıyla güzel, onurlu bir hayat yaşamak isteyen zavallı mazlum kadınları kurtarmaya harcaması gereklidir.

Eğer Allah’tan korkan insanlar gerçekten iradesi fesada uğratılmış, kandırılmış, tecavüze uğramış kadınlarımıza sahip çıkmak istiyorlarsa, bu mazlum insanları araştırması gereken yer şu saydıklarımız mekanlar olmalıdır:

– Turnike sisteminin büyük bir titizlikle uygulandığı GENELEVLER, PAVYONLAR;

– Kadınların, genç kızların tamamen soyunarak dans ettirildiği STRİPTİZ KULÜPLERİ;

– İÇKİLİ MEKANLAR;

– Eğlence adı altında kadınların neredeyse tamamen çıplak şekilde dans ettiği tüm diskolar, barlar, turistik tesisler ve ALKOLLÜ EĞLENCE MEKANLARI, vb...

Dolayısıyla uzun yıllardır özellikle devletimize yönelik en önemli ricalarımızdan biri, kadın sömürüsünün en ileri boyutlara vardığı bu mekanları ruhsatlandırma geleneğini kaldırıp buraların resmi varlığına son vererek yüz binlerce kadınımızı fuhuş, taciz ve sömürü bataklığından kurtarması, onlara yepyeni, tertemiz bir hayat sunması olmuştur. Tüm halkımızdan da ricamız fuhşun asıl yapıldığı, alkolün su gibi içildiği, gençlerin zehirlendiği, kadınların seks kölesi olarak istihdam edildiği söz konusu mekanların kapatılması, buralarda iradeleri fesada uğratılarak zor ve baskı altında çalıştırılan genç kız ve kadınlarımızın ivediyen kurtarılmasına vesile olmalarıdır.

Önemle belirtmek istediğimiz bir konu da, AK Parti Hükümeti döneminde devletin verdiği ruhsatla, sayısı 2‘den 18’e çıkarılan alkollü içki üretim fabrikalarıdır. Doğal olarak alkol tüketiminde de son 15-20 yılda ciddi oranlarda artış olmuştur. Nitekim, bu durum herkesçe de bilinmektedir.

The Economist ve OECD'nin bulgularına göre de son yıllardaki oranlara bakıldığında Türkiye en çok alkol tüketen 2. Müslüman ülkedir.

Türkiye'deki alkol tüketimiyle ilgili endişe verici diğer bazı veriler ise şöyledir; 

 


OECD raporuna göre 2005-2010 arasında Türkiye’de kişi başına içki tüketimi 18.3’ten 20.5 litreye yükseldi[7]

– Devlet Denetleme Kurulu’nun hazırladığı ‘Madde ve Diğer Bağımlılıklar ile Mücadele Kapasitesinin ve Bu Bağlamda Türkiye Yeşilay Cemiyetinin Değerlendirilmesi’ başlıklı rapora göre, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezleri’ne (AMATEM) başvuranların sayısı son 5 yılda 5 kat arttı2004’te AMATEM’e başvuranların sayısı 40 bin iken, bu rakam 2012 sonunda 227 bini aştı[8]

– KONDA’nın, 2011 Şubat ayı araştırmasına göre 3 milyon dindar, 7,5 milyon inançlı insanımız içki içiyor. Sofuların, yani gündelik hayatlarını dine göre düzenleyenlerin yüzde 9’u (yaklaşık 360 bin); dindarların yüzde 11’i (yaklaşık 3 milyon 130 bin) içki içtiği söyledi. “İnançlıyım” diyenlerin yüzde 41’i (yaklaşık 7 milyon 500 bin); inançsızların da yüzde 65’i (yaklaşık 740 bin) alkollü içki tüketiyor[9]

Bunun yanı sıra devlet eliyle satışına izin verilen içki aynı zamanda vergi açısından da önemli bir gelir kaynağı olarak görülmektedir.

İçkiden alınan vergilere bakacak olursak 2018 yılı vergi oranlarına göre 70’lik rakıdan alınan vergilerin toplamı 68.77 lirayı bulmakta, satış fiyatı 97.23 lira oran rakıdan vergiyi çıkarırsanız rakının fiyatı 28.45 TL olmaktadır. [10]

Bir diğer acı tablo da ülkemizdeki TÜTÜN TÜKETİMİNDE karşımıza çıkmaktadır.

Tütün ve sigara istatistiklerine yakından bakacak olursak;

-Dünya Sağlık Örgütü, Amerikan Kanser Topluluğu ve Dünya Akciğer Vakfı'nın katkılarıyla hazırlanan Tütün Atlası'na göre Türkiye'deki insanların yüzde 43’ü tütün kaynaklı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirmektedir.

– Yapılan bazı araştırmalara göre ülkemizde her yıl sigaradan ölenlerin ortalama sayısı 83 bindir.

– 'TÜİK verilerine göre ise sadece 2016'da 115 bin kişinin ölüm nedeni tütüne, çoğunlukla da sigaraya bağlı hastalıklardır. [11]

– Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı 2018 yılı tütün mamulü istatistiklerine göre, tütün tüketimi yüzde 12 artmış, geçen yıl sigaranın üretimi 172 milyar adet, iç satışı 118,5 milyar adet, ihracatı 49,5 milyar adet olarak açıklanmıştır[12]

– Türkiye Kanserle Savaş Vakfı’na göre sigara dumanı 70’den daha fazla, kansere neden olan madde içermektedir[13]

– Yine Türkiye Kanserle Savaş Vakfı’na göre tüm kanserler içerisinde hayatta kalma şansı en az olan akciğer kanserinin %80’i sigaradan kaynaklanmaktadır.

– Sigara kullanmak ayrıca over (yumurtalık) kanserinin bir türü ve bazı lösemi türlerinin yanı sıra ağız, larenks (gırtlak), farenks (üst yutak), burun ve sinüsler, özefagus (yemek borusu), karaciğer, pankreas, mide, böbrek, mesane, serviks ve bağırsak kanserleri de dahil olmak üzere bir düzine kansere yakalanma riskini de arttırmaktadır.

– Sigara üzerine yapılan bir akademik çalışmaya göre Türkiye sigara tüketiminde en başta gelen ülkelerden biridir. Son on yıl içinde sigara tüketimi % 52 oranında artmıştır. Ülkemiz bu artış oranıyla dünyada Pakistan’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. [14]

– 2015 OECD raporuna göre Türkiye, dünyada en çok sigara tüketen ülkeler içerisinde 11. sırada yer almaktadır. Yine bu rapora göre Türkiye'de erkeklerin yüzde 37,3'ü ve kadınların yüzde 10,7'sinin sigara kullandığı tespit edilmiştir. [15]

– Tütün Eksperleri Derneği’nin tütün raporuna göre Türkiye tütün ithalatında rekor kırmış, sektörde 2015 yılı ithalatta rekor yılı olarak kayıtlara geçti[16]

Rapora göre, Türkiye'de 2015 yılında 53 bin 857 ton tütün 382,8 milyon dolar karşılığı ihraç edilmiştir. Buna karşılık 2002 yılında 55 bin 800 ton olan tütün ithalatı, 2015 yılında rekor kırarak yaklaşık 92 bin 266 tona ulaşmıştır. Özetle 2002 yılından bu yana tütün ithalatındaki artış yüzde 60’a ulaşmış durumdadır.

Her yıl on binlerce kişinin ölümüne sebep olan alkol ve tütünün üretildiği fabrikalara devlet ruhsat verip vergilendirerek, insan sağlığına bu son derece zararlı maddelerin üretimini ve tüketimini adeta takdir ve teşvik eder bir görüntü vermektedir. Yani bu fabrikaları devlet ve hükümet meşrulaştırmaktadır.

Nitekim bütçe gelirleri içinde %20’lik paya sahip olan ÖTV’nin %30’a yakınının tütün mamullerinden elde edilmesi sigarayı bütçe için önemli bir gelir kaynağına dönüştürmektedir. 10 liralık sigaranın %82.4’ünü yani 8.24 TL’sini vergi oluşturmaktadır. Dolayısıyla sigaradan alınan vergi artırıldığı halde sigara tüketimini azalmaması göstermektedir ki sigara devletimiz için önemli bir kazanç kapısı haline gelmiştir.

Bu durum çok vahimdir. Sonuçları toplum sağlığını bozulması anlamına gelen ve toplumu ölüme götüren bir şeyden devletimizin gelir elde ediyor olması kabul edilemez bir durumdur.[17]

Bir yandan da sayısal loto, süper loto, iddia ve yine her ay gerçekleştirilen Milli Piyango çekilişleri ve at yarışı bahisleriyle insanlarımız KUMAR OYUNLARINA çekilmektedir.

Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarına yöneltilen mesnetsiz, hayal ürünü, gerçek dışı itham ve iftiralar eğer bazı yetkililerimizin sahip oldukları Sünni inanca olan hassasiyetleri gereği bu derece gündem konusu yapılıyorsa, o halde bu değerli yetkililerimizin asıl hassasiyet göstermeleri ve çözmeleri gereken bu tür uydurma, hayali sorunlar değil, aksine içki, kumar, fuhuş ve zina gibi en büyük haramların devlet eliyle meşrulaştırılması hatta teşvik edilmesi türünden ülkemizin kanayan gerçek yaralarıdır. Ümit ediyoruz ki, Allah’ın izniyle imanlı Türk halkı bu yaraları elbirliğiyle iyileştirecektir.

[1]https://www.milligazete.com.tr/haber/993459/gunaha-batiyoruz

[2]https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=3504

[3]https://www.habervaktim.com/haber/381723/istatistikler-alarm-veriyor.html

[4]https://www.internethaber.com/fuhus-sektorunun-cirosu-3-milyar-1080420h.htm

[5]https://www.iha.com.tr/haber-istanbulda-eglenceye-bir-gecede-12-milyon-tl-168133/

[6]http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/istanbul-gecelerinin-50-yili-22660691

[7]https://www.ensonhaber.com/turkiyede-alkol-tuketim-orani-artti-2012-12-09.html

[8]https://www.milligazete.com.tr/amp/haber/993771/amatem-e-basvuru-5-yilda-5-kat-artti

[9]http://www.milliyet.com.tr/gundem/iste-turkiyenin-alkol-haritasi-1714739

[10]https://odatv.com/93-liralik-70lik-rakinin-68-lirasi-vergi-0501181200.html

[11]https://m.timeturk.com/turkiye-de-olumlerin-yuzde-27-si-sigara-kaynakli/haber-761409

[12]https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903061038030203-sigara-tuketimi-gecen-yila-oranla-artti/

[13]http://www.kanservakfi.com/sigara-ve-kanser-132.html

[14]https://dergipark.org.tr/download/article-file/30025

[15]http://www.haber7.com/guncel/haber/1644701-sigara-bagimliliginda-turkiye-kacinci-sirada

[16]https://www.bloomberght.com/yorum/irfan-donat/1890020-tutunde-ithalat-rekoru-kirdik

[17]https://www.dunya.com/kose-yazisi/1-paket-sigaranin-ne-kadari-vergi-dumani/427654

 

Daha yeni Daha eski